O firmie

Od początków istnienia firmy nasze zainteresowanie skierowane było w kierunku odnawialnych źródeł energii.

Pierwsza była elektrownia wodna Koło śródsiębierne - średnica 3m, szerokość 1,8 m. Moc max 6kVA. Budowana w 2005 r. Od niej się wszystko zaczęło. Była ona źródłem dodatkowej energii na stawach rybnych. Bilans odbywał się zgodnie z I prawem Kirchoffa.

Następnie nasze zainteresowania były w kierunku energii wiatrowej. na naszych stawach rybnych było bardzo wietrznie z kierunku zachodniego, ale bardzo zawiłe i skomplikowane procedury administracyjne spowodowały ze nie udało się postawić  wiatraka. Dopiero w 2011 r.  wzmianki o ustawie OZE spowodowały ze znowu zainteresowaliśmy się OZE.

2,88 kWpZakupiliśmy 12 chińskich paneli 100Wp. Powstała instalacja off-grid 1,2 kWp (oparta na magazynowaniu wytworzonej energii w japońskich akumulatorach żelowych EuroPower), Wspomagała ona nasze potrzeby energetyczne, działała i postanowiliśmy rozbudować naszą elektrownię i dokupić kolejne ogniwa, ale tym razem nie chińskie. Zakup ogniw okazał się nie tak prosty jak można by przypuszczać. Hurtownie nie chciały sprzedać kilkunastu ogniw, dopiero za granicą znależliśmy partnera który wyszedł nam na przeciw. Zaczęło się , zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy kilka elektrowni słonecznych:

  1. Off-grid; 2,88 kWp - ogniwa Bosch Solar (240Wp)
  2. Off-grid; 7,65 kWp - ogniwa LG (255Wp)
  3. On-grid; 14,34 kWp - ogniwa Bosch Solar (240/265 Wp)

W międzyczasie powstawała w bólach ustawa o OZE, w końcu na początku 2015 r. ustawa OZE weszła w życie.
Głównie z powodu części ustawy o OZE dotyczącej małych instalacji (do 3 kWp do 10 kWp), postanowiliśmy wyjść naprzeciw klientom zainteresowanym OZE, uruchamiamy sprzedaż niewielkich ilości ogniw dla małych i średnich inwestorów. Proponujemy ogniwa dobrej jakości i znanych producentów.